İletişim Bilgileri

Arı Nikah Şekeri Ve Süs

 • Yetkili Kişi: Mustafa Erdoğan
 • Telefon numarası: +90 (212) 519-11-88, Ofis
 • +90 (542) 650-08-00, Selman bey
 • +90 (533) 139-40-08, Mustafa Bey
 • MSN: arisus@hotmail.com
 • Adres: Tahtakale Mah. Hasırcılar Cad. Balkapanı Sok. Ersoy Han. Kat :1, Eminönü, İstanbul, 34116, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Unutulmayan Geleneklerden Biri Nikah Şekeri

Unutulmayan Geleneklerden Biri Nikah Şekeri

19.06.2014

Değişerek Artan Fakat Asla Unutulmayacak Bir Gelenek, Nikah Şekeri

Bizans ve hatta Osmanlıdan bu güne dek önemli geleneklerden biri olan nikah şekerlerinin, dünya evine giren çiftlerin gözündeki nispetle değeri onlarca yıl geçmesine karşın bir nebze dahi azalmamıştır. Toplumumuzda hala nikah şekerlerine büyük önem verilmekte, farklı tasarım yapan firmalar günden güne artmaktadır. İnsanların bu önemli adete verdiği önem değişmemiş olduğu halde bugün nikah şekeri denilince akla gelenlerin, geçmişteki bilinenin aksine çok daha farklı olduğu da bir gerçek. Geçmişte nikah şekerlerinden bahsedildiğinde, yediden yetmişyediye her kesimin aklına lokumlar, rengarenk şekerlemeler; akide, badem ve susam şekerleri gelirken günümüzde bu adet yerini aksesuarlara ve hatıra eşyalarına bırakmış durumda. İnternet vasıtası ile çiftlerin tüm nikah davetlilerinin beğeneceği bir şeker dizaynı sipariş etmesi için tek yapması gereken, Arı Nikah Şekeri Ve Süs‘ ün Wep adresinden beğendiğiniz ürünü satıcıya bildirip fikir almak…
Son on yıl içerisinde dijital teknoloji vasıtası ile hayatımızda büyük bir değişim yaşanırken, nikah şekerleri de diğer birçok şey gibi bu değişimin bir parçası oldu. Nikahlarda buzdolabı için tasarım edilen mıknatıslı ürünler, kokulu mum ya da sabunların dağıtılacağını anne babalarımıza kendi nikahlarında söylemiş olsak, herhalde böyle bir şeyin olabileceğine olasılık dahi vermezlerdi. Ancak bugün nikah törenlerinde davetlilere saymakla bitmeyecek kadar farklı aksesuarlar ve süs objeleri veriliyor. Kuşkusuz bu adet hala toplumumuz için büyük önem taşıyor olsa da, geçen seneler içinde artık bu nikah ikramlarının yalnızca adı “şeker” olarak kaldı. Sayıları çok fazla olmasa da bazı çiftler hala çikolata ya da lokum gibi lezzetli olduğu kadar da kaliteli tadımlık ikramlar yapmayı tercih ediyor. Bu tür tadımlık ikramlar kaliteli olduğu için fiyatları da çoğu dizayndan daha pahalı oluyor.

Basit birkaç malzemenin bir araya getirilmesiyle hazırlanan bugünün nikah şekerlerinin üretim maliyeti tahmin edildiğinden bile daha düşük olmasından tadımlık ikramları tercih etmek, ikramın kalitesine de bağlı olarak lüks bir tercih dahi olabiliyor. Mobil cihazlarıyla bir yandan günlük işlerini hallederken bir yandan da çevrim içi şeker kataloglarına göz atan günümüzün çiftleri, beğendiği modelleri sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarının ve yakın akrabalarının ne düşündüğünü eş zamanlı olarak öğrenebiliyor. Sosyal medyanın getirdiği bu kolaylık sayesinde , tüketicinin ilk adresi de internet üzerinden çalışan mağazalar oluyor.

 • İnternet sitelerinin sayfalarında, 200 adetin altında ürünü olan,
 • Fotoğrafları amatör bir çekim yapılmış,
 • Sabit hat gözükmeyen yada farklı saat dilimlerinde aradığınızda, ulaşılamayan,
 • Sosyal medya üzerinden satış yapan,
 • İletişim bölümüne tıkladığınızda adres bölümü boş olan firmalara…,
  Temkinli alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz…

  Arı Nikah Şekeri Ve Süs

Kaynak: Arı Nikah Şekeri Ve Süs

Önceki makaleler
Mutlu Eden Nikah Şekeri Tasarımları
Mutlu Eden Nikah Şekeri Tasarımları

16.06.2014

Benzersiz bir nikah töreni hazırlıyor ve bu tören için daha özel, sizin için tasarlanmış bir nikah şekeri arıyorsanız, bu makalemize rastladınız ve emin olun, sizin istediğiniz nikah şekerini bu yazımız ve uzman ekibiz, size, sizi mutlu edecek, ilginç alternatifler, fikirler sunacaktır
Ucuz, Uygun Fiyatlı Bebek Şekeri
Ucuz, Uygun Fiyatlı Bebek Şekeri

09.12.2013

Bebek şekerini yüksek adet yaptırmayı düşünüyorsunuz yada bebeğinizin diğer masrafları için bebek şekerine fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız ucuz uygun fiyatlı mıknatıslı sticker ürünler tercihinize sunabiliriz..
Buzdolabı Süsü Bebek Şekeri
Buzdolabı Süsü Bebek Şekeri

04.12.2013

Mıknatıslı (magnet) Bebek Şekeri İçin Ayrıntılı Olarak Bu Makalemiz Size Karar Vermeniz Konusunda Yardımcı Olacaktır..