İletişim Bilgileri

Arı Nikah Şekeri Ve Süs

  • Yetkili Kişi: Mustafa Erdoğan
  • Telefon numarası: +90 (212) 519-11-88, Ofis
  • +90 (542) 650-08-00, Selman bey
  • +90 (533) 139-40-08, Mustafa Bey
  • MSN: arisus@hotmail.com
  • Adres: Tahtakale Mah. Hasırcılar Cad. Balkapanı Sok. Ersoy Han. Kat :1, Eminönü, İstanbul, 34116, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Bir Kuş Kafesini, Nikah Şekeri Olarak, Pastel Renklerle, Sizin İçin Tasarladık.

Bir Kuş Kafesini, Nikah Şekeri Olarak, Pastel Renklerle, Sizin İçin Tasarladık.

29.06.2014

Dünya üzerinde her düğünün vazgeçilmez ikonu ve simgesi olarak kullanılan ve ilk akla gelen simgelerdir. Düğünlerin ve nikahların daha çok talep gördüğü Türk ve Orta Doğu toplumunda , bulunduğu coğrafya üzerinde, gelenekler ve inanışlar bu törenlerin süsleme çeşitlerini, renklerini, usul ve geleneklerini şekillendirir.

Nikah Ve Düğün Törenlerinin Simgeleri: Beyaz güvercin, nikah ve düğün törenlerinin vazgeçilmez simgeleri olarak kültürümüzde halen yer bulmaktadır. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da, nikahtan önceki evden kız alma merasimlerinde beyaz güvercin uçurulur. Beyaz güvercin; saflık, temizlik, hassasiyet ve sadakat çağrışımı ile gelenekçi toplumumuzun, nikah ve Düğün törenlerindeki hassas dengelerine, yüz yıllardır, koşulsuz işaret eder.

Bununla ilgili hayatımıza dahil olmuş atasözleri ve deyimler ile de, dilimizde ve söylemlerimizde yer bulmuştur.

  • Yuva kurmak: Evlenip aile sahibi olmak.
  • (Birinin) Yuvasını yapmak: (teklifsiz konuşmada) Hakkından gelmek.
  • Yuvayı yapan dişi kuştur (Yuvayı dişi kuş yapar): (atasözünün anlamı) Evdeki dirlik düzeni erkekten çok, kadın kurar ve devam ettirir.

Bu Yüzden Sizin İçin Pastel Renkler İle Bir Kuş Kafesi Süsledik: Kuş kafesi nikah şekeri tasarımını, sizin için pastel renkler ile süsledik. Genelde çoğu ürünümüzde kullandığımız malzemeler, ve tasarımın tümü kaliteli ve doğal çağrışımlar uyandırması için gayret ediyoruz.

Nikah Şekeri Tasarımlarımız Tamamen El İşçiliğidir: Her ürünümüz için geçerli olan sizi özel hissettirecek küçük detaylar ekliyoruz. Nikah şekeri tasarım ve imalatın tümünde, basit teknikler mesela; (kes , yapıştır) tekniği asla kullanmıyoruz. Ürünün üzerindeki metal olan kısım ve içindeki sıkıştırılmış köpük ve güvercinler hariç tamamı el işçiliğidir.

Mıknatısı Olmayan Bu Tarz Ürünler İçin Farklı Bir Alternatif Sunuyoruz: Artık oval yada yuvarlak şekilleri olan metal ürünlere kurdele askısı ekliyor ve işlev yelpazesini genişletiyoruz. Mesela; Bu ürünü otomobil dikiz aynasına, rafınızda sabit bir askı varsa askıya, pencereye yapıştırılan plastik vantuzlar ile pencerenize asabilir, üzerindeki isim etiketi ile nikah veya düğün töreninizi hep hatırlanmasını sağlayabilirsiniz..

Kuş Kafesi Nikah Şekeri Üzerindeki Malzemeler: Bizim seçtiğimiz özel tül ile önce şeker sarılıp kafesin kapağına bağlanır. Kafes içindeki kuş yuvası organik kurutulmuş mısır püskülünden el bağlama ile yapılır ve üzerine iki adet beyaz güvercin yapıştırılır. Kurdele kapak üzerindeki halkaya bağlanır. İsim etiketi ve yarım kalp inci ürün üzerine yapıştırılır.

Kaynak: Nikah Şekeri, Özgün Tasarımlar. Arı Süs

Önceki makaleler
Şişe Nikah Şekerleri
Şişe Nikah Şekerleri

25.06.2014

Bu yılın en asil tasarımlarım yarışında, şişe nikah şekerleri ipi göğüslemiş durumda .. Geçmişten, tarihten esinlenerek tasarımını yaptığımız bu nikah şekeri şişelerinin en şık, en özgün süslemeleri bizim sayfamızda sizleri bekliyor.
Unutulmayan Geleneklerden Biri Nikah Şekeri
Unutulmayan Geleneklerden Biri Nikah Şekeri

19.06.2014

Bir çok geleneğin aksine, vücut ve tarz değiştirerek günden güne yenilenen, ne kadar evrim geçirse de asla unutulmayacak bir gelenektir nikah şekeri.
Mutlu Eden Nikah Şekeri Tasarımları
Mutlu Eden Nikah Şekeri Tasarımları

16.06.2014

Benzersiz bir nikah töreni hazırlıyor ve bu tören için daha özel, sizin için tasarlanmış bir nikah şekeri arıyorsanız, bu makalemize rastladınız ve emin olun, sizin istediğiniz nikah şekerini bu yazımız ve uzman ekibiz, size, sizi mutlu edecek, ilginç alternatifler, fikirler sunacaktır